5 patarimai, kaip sustabdyti plaukų slinkimą!

5 patarimai, kaip sustabdyti plaukų slinkimą!

Valio, kiek daug gero sužinai, kai paklausi! O kai problema tokia dažna ir nemiela, tai visi patarimai ir palinkėjimai tampa dar svarbesni. Vis dėlto plaukų slinkimas neuždaroma tema. Nuolat tiek moterys, tiek vyrai ieško atsakymo į klausimą – kaip sumažinti plaukų slinkimą? Tas pats ir man, todėl jau anksčiau išbandžiusi savo būdus (rasite blog'e), ėmiausi jūsų pasiūlytų receptų, kurių tikrai buvo tiek daug ir tiek gerų, kad sunku ir buvo išsirinkti pačius įdomiausius ir skambančius efektyviausiai. 

Tačiau pagalvojusi ir kelis kartus peržiūrėjusi jūsų patarimus išrinkau 5 man labiausiai patikusius. Juos ėmiausi ir bandyti:

Masažas palenkus galvą

Bet tikrai toks paprastas, bet užmirštas dalykas. O gal labiau čia valios reikalai, nes reikia skirti sau tas 5 minutes ir nieko daugiau. Juk nebūtini net kažkokie aliejai ar prietaisai, kad suaktyvintume savo galvos odos kraujotaką. O kad visas procesas būtų dar veiksmingesnis jūs pasiūlėte galvos masažą daryti pasilenkus. Pabandžiau! Iš pradžių buvo net šiek tiek juokinga, bet juk ir juokas yra geras vaistas. Todėl masažą palenkus galvą užskaitau!

Juoda duona

Šitą pasižymėjau iškart. Atrodo pigus, paprastas ir daug darbo nereikalaujantis procesas. Pagooglinus sužinojau, kad duonos kaukės plaukams tikrai toks gana dažnai minimas receptas nuo plaukų slinkimo ir visi jį labai giria. Mat pasirodo juodos duonos kaukė valo, mažina riebalavimąsi, stiprina patį plauką, kuris nustoja slinki, lūžinėti ir šakotis.

Receptų kaip tą kaukę daryti ir daug. Paprasčiausias – užpilti 4-5 ruginės duonos riekes verdančiu vandeniu, palaikyti kad ir per naktį, nusunkti, duonos košele ištrinti plaukus, apvynioti maistine plėvele, rankšluosčiu ir palaikyti apie valandą. Jei plaukai sausi, įlašinam šiek tiek alyvuogių aliejaus, šaukštą majonezo ar rozmarinų, levandų eterinio aliejaus. Kad jau būtų super duper duonos kaukė, užpilame ne vandeniu, o žolelių nuoviru. Aš užpyliau ramunėlių arbata.

Užpilta duona neatrodo labai gražiai, bet duonos kvapas labai malonus, todėl viską atperka. Patarimas, duonos košele plaukus tepkite palenkusios virš vonios, nes pirmasis bandymas užsitepti viską žiūrint į veidrodį baigėsi prikritusia duonos koše ant vonios kilimėlio. Po geros valandos ėmiausi plovimo. Iš pradžių atrodė, kad bus labai sudėtinga visą tą „košę“ išplauti, bet po truputį plovėsi, o likusius mažyčius duonos trupinius tiesiog iššukavau su šukomis.

Ką galiu pasakyti po pirmų bandymų: plaukams ši kaukė tikrai patiko, plaukams suteikė blizgumo, lengvai šukavosi, todėl ją karst nuo karto tikrai pasidarysiu. 

Česnakas+ricinos aliejus

Viena iš jūsų pasidalinote savo močiutės receptu: česnako sultys + ricinos aliejus. Lygiomis dalimis sumaišome, ištepame galvos odą ir plaukus. Laikome 30 minučių. Tada jau kaip visada gerai išplauname šampūnu. Klausėme dėl kvapo, tai sakė nebus labai intensyvus ir per kelis plovimus dings. Žinoma, česnakas yra česnakas. Bet jei jau išgyvenau svogūną, išgyvensiu ir česnaką. Tad imamės reikalo... Kurį pirmą kartą atidėjau, nes pabijojau to kvapo, todėl plaukus ištepiau tik su ricinos aliejumi.

O ant ricinos aliejaus pakuotės (kurią vaistinėje paėmiau tiesiog pirmą pasitaikusią po ranka) rašo, jog „puikiai maitina galvos odą ir skatina plaukų augimą. Praturtintas vitaminais ir mineralais.“ Google‘e sako, kad dar plius jis padeda atsikratyti pleiskanų, minkština plauką. Visų plaukų netepiau, nes tas riebumas ir lipnumas aliejaus kažkiek išgąsdino, todėl įtryniau tik į šaknis ir patepiau pačius galiukus. Ploviau plaukus ir tris kartus vien tam, jog būčiau užtikrinta, kad aliejus tikrai išplautas.

Viskas puikiai išsiplovė ir tikrai išnaudosiu visą butelių, kad jau turiu. Ir, žinoma, kitą kartą reiktų susikaupti ir ricinos aliejų praturtinti česnaku. Vėliau papasakosiu, kaip sekėsi:)

 

Galvos odos šveitimas su jūros druska

Bet tai tikrai toks elementarus dalykas, bet apie jį anksčiau tikrai nesusimąsčiau, nors veido, kūno odos šveitimas yra tapęs tiesiog būtina grožio ir geros savijautos procedūra. Kodėl reikia nupilinguoti galvos odą? Nes tada išvaloma riebaluota, užsiteršusi galvos oda. Ir kas svarbiausia – kovoja su plaukų slinkimu. Galvos odos pilingą galima atlikti ir grožio salone arba namie su specialiomis priemonėmis. Tačiau šiandien mes imamės jūsų patarimo ir galvos odos pilingą darome su druska+aliejus.

Galvos odos pilingą atlikti užteks kad ir kartą į mėnesį. O jei patiks ir tiks, tai kad ir kartą į savaitę. Man tai visai visai patiko!

 

Valgome, geriame, gyvename

Ir TOP 5 tenka užbaigti su sena gera tiesa – išorėje kaip viduje. Tad maistas, vanduo, vitaminai yra tas faktorius, kuris daro didžiulę įtaką mūsų plaukų sveikatai. Kažkada buvau girdėjus, kad būtent iš plaukų organizmas ir paima viską, ko jam trūksta. Todėl visavertė mityba gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą. 

Praturtinkime organizmą vitaminu A (moliūgai, morkos, kiaušinio trynys), vitaminu D (saulė), C (citrinos, kiviai) ir kitais gerais dalykais.Ir dar nuo savęs... Turbūt sutiksite, jog kad ir kaip mes stabdytumėme plaukų slinkimą natūraliomis priemonėms, bet dažnai viską pasunkiname su kasdieniu plaukų plovimu šampūnais, kurie stipriai suglotnina ir išblizgina plaukus, bet tuo pačiu kurių sudėtyje ne patys geriausi ingredientai ir visas tas efektas tik paviršinis. O kur dar plaukų formavimas, lakavimas, tiesinimas, purenimas ir t.t..

Todėl nors kartais, leiskime savo plaukams pailsėti. Negarbanokime ir netiesinkime, leiskime išdžiūti natūraliai ir nesupurškime laku, jog "neduokdieve" koks plaukelis stovės ne taip ir ne ten kur norime. Be to, rinkimės natūralesnius produktus, kurių sudėtis atvira, kurie konservantų deda tik tiek, kiek reikia, kuriuose esantys ingredientai gal ir ne iškart, bet per ilgesnį laiką padeda gydyti mūsų plaukus iš tikrųjų. 

P.S. kad visi galėtumėme padaryti šiokias tokias atostogas savo plaukams, AboutBeauty.lt plaukų priežiūros priemonėms -25 proc. NUOLAIDA!

Sveikų jums plaukų!

Lina